Hostince a ubytovací domy
Hostince a ubytovací domy


       K ubytování je zde k dispozici 7 hostinců a ubytovacích domů, kde se lze a poledne a večer najíst, ale kde je možno nalézti i ubytování a nocleh, a to:

       l. Hostinec a ubytovací dům pana Michaela Blumenthala na rynku (s tanečním sálem).

       2. Hostinec "U jelena" pana Jiřího Musitzky, rovněž na náměstí.

       3. "U bílé růže" paní Evy Aufrichtové (s tanečním sálem) na Horním předměstí.

       4. Městský hostinec "Babišovec" na Horním předměstí. Nájemce pan Grohmann; pěkná zahrada a kuželna.

       5. Ubytovací dům "U zeleného stromu" pana Jakuba Singra na Horním předměsti.

       6. Hostinec pana Alberta Seehofa na Dolním předměstí.

       Jeden ze jmenovaných tanečních sálů je nezřídka používán po celou zimu kočovnou divadelní společností k jejím produkcím. Hostinců, které se právě tak, jako výše uvedené, vyznačují co nejlepší čistotou a pohodlím, přiměřeným poměrům, má Fryštát jedenáct.

       1. Městský hostinec v Obecním domě, zvaný též "Fryštátský radniční sklep" (roh Radniční a Obecí ulice) je jedna z nejnavštěvovanějších restaurací. O dobrou kuchyň a výborné nápoje se tu stará současný nájemce pan Josef Molitor. Místnosti jsou prostorné a vzdušné.

       2. Městský pivovar; nájemce pan Josef Knoppek, stále čerstvé karvinské pivo, teplá a studená jídla. Dokončením přístavby vyroste městu kromě několika cizineckých pokojů jeden z nejkrásnějších sálů v okolí. (Viz stať "Pivovar").

       3. Kamenný dům, panský majetek, nájemce pan Kowalczik, karvinské pivo.

       4. Pan František Walentinofsky na Horním předměstí, karvinské pivo.

       5. Pivnice vdovy po Fr. R. Axtmannovi, nájemce pan Josef Altmann.

       Z dalších pivnic jest se zmíniti ještě o pivnici vdovy po Fr. Dittrichovi a pivnicích pánů Jana Rongeho, Nathana Blumenthala, Josefa Michny, Josefa Linzera, Františka Molendy (restaurace), Karla Roseho, Frant. Fukaly kromě sedmi výčepů náležejících jiným osobám.

       Pro zpříjemnění veřejného družného života jsou u několika hostinců pro tento účel též zahrady, které v létě jsou navštěvovány značným počtem zbožných vyznavačů chmeloviny nebo kuželek; kromě toho má Fryštát dvě kavárny.