Stacks Image p306_n18

ZEMSKÝ ARCHIV V OPAVĚ

Oznámení o uzavření badatelny a omezení provozu SOkA Jeseník od 20. 4. 2020 do odvolání

Z důvodu rekonstrukce střechy a nezbytného stěhování archiválií v rámci depozitářů je badatelna SOkA Jeseník od 20.4.2020 až do odvolání UZAVŘENA.

Omezeno je i přijímání úředních podání, která z výše uvedených důvodů nelze vyřídit v zákonem stanovené lhůtě.

Děkujeme za pochopení.

Soutěž pro mladé fotografy: „Voda na Jesenicku a v Jeseníkách“

U příležitosti XX. svatováclavského setkání připravují organizátoři řadu doprovodných akcí reflektujících téma letošního sympozia – tento rok se doslova ponese na vlnách potoků, řek, rybníků a pramenů našich krásných hor a podhůří. Tématem je totiž VODA v nejrozmanitějších podobách. A protože životodárná kapalina představuje vedle všech svých zásadních funkcí pro planetu i neodmyslitelný estetický prvek naší krajiny, vyhlašujeme tímto FOTOGRAFICKOU SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ SNÍMKY ZPODOBŇUJÍCÍ METAMORFÓZY JESENICKÉ VODY.

Soutěž je určena třem kategoriím: 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a studenti středních škol. Své snímky prosím odevzdávejte vytištěné na fotopapíru ve formátu A3 nebo A4 nejpozději do 30. 6. 2020 v Katovně (MIC) nebo v Knihovně Vincenze Priessnitze. Každý účastník může odevzdat nejvíce 2 fotografie, na jejichž zadní straně uvede své jméno, věk a kontakt – nejlépe emailovou adresu. Prosíme, dané snímky pro případné další použití zálohujte v elektronické podobě.

Práce budou vystaveny v hudebním sále Centra společenských aktivit od 1. září, kdy se v 17,00 hodin uskuteční vernisáž, do konce měsíce září. Vyhlášení vítězů a předání ocenění proběhne v pondělí 28. září před koncertem ke Dni české státnosti v Kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázní, a. s.

Těšíme se na Vaše snímky

Vlastivědné muzeum Jesenicka / Státní okresní archiv Jeseník / Městská kulturní zařízení Jeseník / Společnost Vincenze Priessnitze, z. s.

Přihláška_SVS_2020

Sborník XIX. Svatováclavské setkání v Jeseníku

Zemský archiv v Opavě a Vlastivědné muzeum Jesenicka vydaly sborník XIX. Svatováclavské setkání v Jeseníku: Výtvarné umění Jesenicka a Jeseníků 20. století. Více informací naleznete zde.

XIX. Svatováclavské setkání v Jeseníku

JESENICKO. Vlastivědný sborník, sv. 20

Zemský archiv v Opavě - Státní okresní archiv Jeseník a Vlastivědné muzeum Jesenicka vydaly novou publikaci: JESENICKO. Vlastivědný sborník, sv. 20. Více informací naleznete zde.

JESENICKO. Vlastivědný sborník, sv. 20

JESENICKO. Vlastivědný sborník, sv. 19

Zemský archiv v Opavě - Státní okresní archiv Jeseník a Vlastivědné muzeum Jesenicka vydaly novou publikaci: JESENICKO. Vlastivědný sborník, sv. 19. Více informací naleznete zde.

Sborník XVIII. svatováclavského setkání v Jeseníku

Zemský archiv v Opavě a Vlastivědné muzeum Jesenicka vydaly sborník XVIII. svatováclavského setkání v Jeseníku. Více informací naleznete zde.

Nová publikace: Pomníky obětem 1. světové války na okrese Jeseník

Státní okresní archiv Jeseník vydal novou publikaci Bohumily TINZOVÉ s názvem Pomníky obětem 1. světové války na okrese Jeseník. Více informací naleznete zde.

Zobrazit starší články

© 2020 | Zemský archiv v Opavě | webmaster

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace