Stacks Image p77_n16

Zemský archiv v Opavě

POZOR: Výluka Digitálního archivu Zemského archivu v Opavě ve dnech 23. - 24.4. 2019!

Upozorňujeme všechny uživatele, že ve dnech 23. 4. - 24. 4. 2019 (út - st) bude probíhat plánovaná výluka Digitálního archivu - aplikace bude v tyto dny NEDOSTUPNÁ. Důvodem jsou technické přípravy a zprovoznění aktualizované verze Digitálního archivu.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

  ATTENTION: the Digital Archives of the Regional Archives in Opava will be out of order from 23th - 24th April 2019!

We would like to kindly inform you, that during 23th - 24th April 2019 (Tue-Wed) the Digital Archives will be OUT OF ORDER. The reason for this is the technical preparation and adjustment of an updated version of the Digital Archives.

Thank you for your understanding and patience.

  ACHTUNG: Die Sperrung des Digitalarchivs des Landesarchivs in Opava am 23. und 24. April 2019!

Wir machen alle Benutzer darauf aufmerksam, dass in den Tagen 23. 4. - 24. 4. 2019 (Dienstag – Mittwoch) die geplante Sperrung des Digitalarchivs verlaufen wird. Auf Grund der technischen Vorbereitungen und der Inbetriebsetzung der aktualisierten Version des Digitalarchivs wird die Applikation in diesen Tagen NICHT zugänglich.

Danke für Ihr Verständnis und Ihre Geduld.

SOkA Prostějov: uzavření badatelny dne 24.4.2019

Oznamujeme, že dne 24. 4. 2019 bude badatelna SOkA Prostějov uzavřena z technických důvodů. Děkujeme za pochopení.

Pozvánka na přednášku "Pivovar Larisch-Mönnichů v Karviné"

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku PhDr. Radoslava DAŇKA, Ph.D., která se uskuteční ve čtvrtek 30. 5. 2019 od 17:00 hod. v přednáškovém sále SOkA Karviná.

Pozvánka na přednášku

Upozornění pro uživatele Digitálního archivu ZA v Opavě

Zemský archiv v Opavě v minulých týdnech přecházel na novou pořádací aplikaci, která umožňuje archivářům pracovat dle nových Základních pravidel pro zpracování archiválií (dostupné zde: http://www.mvcr.cz/…/zakladni-pravidla-pro-zpracovani-archi…). Z tohoto důvodu byly dočasně pozastaveny aktualizace Digitálního archivu (poslední proběhla 4. 2. 2019).

Nová pořádací aplikace je nyní již v plném provozu a jsou v ní spravována a pořizována veškerá data našich archivů. V návaznosti na tuto zásadní změnu probíhaly nutné úpravy také na straně Digitálního archivu, jehož pravidelné (každotýdenní) aktualizace by měly být obnoveny během několika málo týdnů.
Současně s první novou aktualizací pak bude uvolněna inovovaná verze DA, která bude obsahovat veškeré opravy dosud známých chyb a rovněž několik nově implementovaných funkcí a rozšíření.

O průběhu vás budeme včas informovat.
Děkujeme za pochopení.

Otice: Z historie obce

Obec Otice ve spolupráci se Zemským archivem v Opavě vydala publikaci Branislava Dorko s názvem Otice: Z historie obce. Více informací naleznete zde.

JESENICKO. Vlastivědný sborník, sv. 19

Zemský archiv v Opavě - Státní okresní archiv Jeseník a Vlastivědné muzeum Jesenicka vydaly novou publikaci: JESENICKO. Vlastivědný sborník, sv. 19. Více informací naleznete zde.

Vlastivědný sborník Novojičínska, svazek 68/2018

Státní okresní archiv Nový Jičín a Muzeum Novojičínska, p.o. vydaly novou publikaci: Vlastivědný sborník Novojičínska, svazek 68/2018. Více informací naleznete zde.

Bojovali v legiích: Legionáři okresu Šumperk 1914-1920

Státní okresní archiv Šumperk vydal novou publikaci s názvem: Bojovali v legiích (Legionáři okresu Šumperk 1914-1920). Autor: Hana Jarmarová. Více informací naleznete zde.

Sborník SOkA Šumperk č. 10/2018

Státní okresní archiv Šumperk vydal nový Sborník č.10/2018. Více informací naleznete zde.

Sborník XVIII. svatováclavského setkání v Jeseníku

Zemský archiv v Opavě a Vlastivědné muzeum Jesenicka vydaly sborník XVIII. svatováclavského setkání v Jeseníku. Více informací naleznete zde.

Vůle stvrzená pečetí: Středověké státoprávní listiny z archivu opavských knížat

Zemský archiv v Opavě vydal novou publikaci s názvem Vůle stvrzená pečetí: Středověké státoprávní listiny z archivu opavských knížat. Více informací naleznete zde.

Nová publikace: Pomníky obětem 1. světové války na okrese Jeseník

Státní okresní archiv Jeseník vydal novou publikaci Bohumily TINZOVÉ s názvem Pomníky obětem 1. světové války na okrese Jeseník. Více informací naleznete zde.

Sborník SOkA Přerov 2018

Státní okresní archiv Přerov vydal nový Sborník 2018. Více informací a elektronickou verzi sborníku naleznete zde.

Olomoucký archivní sborník č. 16/2018

Státní okresní archiv Olomouc vydal nový Olomoucký archivní sborník č. 16/2018. Více informací naleznete zde.

Sborník SOkA Frýdek-Místek 15

Na počátku listopadu vydal SOkA Frýdek-Místek nový, již patnáctý Sborník. Zájemci si jej mohou vyzvednout přímo v archivu.

Zobrazit starší články

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace